شماره تماس : 02188757911
امروز دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 12:47
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

غار آبي ، جاذبه اي طبيعي و خارق العاده در يونان - 1396/06/09

غار آبي همانطور که از نامش پيداست يک غار دريايي زيبا و آبي رنگ است که در جزيره کستلوريزو (Kastellorizo) يونان قرار گرفته است. محلي ها اين غار را فوکيالي ( Phokiali ) به معناي "پناهگاه فوک ها " ناميده اند چرا که در اين غار دريايي معمولا تعداد زيادي فوک يا خوک آبي نيز زندگي مي کنند.

با طول 40-50 متر و عرض 25-30 متر و ارتفاع 20-25 متر ، غار آبي بسيار بزرگتر از غار رقيب و مشهور خود در کاپري ايتاليا با نام گروتو آزورا است. اين غار که از بيرون پنهان است و ديده نمي شود طي ميليون ها سال فرسايش ايجاد شده است که در اثر آن طاق ها و قوس هاي زيبايي در آن ايجاد شده اند. هرچند اين غار براي افرادي که از تنگنا و فضاي بسته مي ترسند مناسب نيست ، ورودي آن بسيار باريک است و فاصله آن تا سقف غار نيز تقريبا يک متر است ، بنابراين براي ورود به اين غار فقط بايد از قايق هاي باريک و کوچک استفاده کرد.
چرا اينجا به غار آبي معروف است ؟

وقتي نور خورشيد به  آب مي تابد و به درون غار منعکس مي شود رنگي آبي و زيبا ايجاد مي گردد که موجب مي شود وقتي درون اين غار هستيد ديواره هاي آن نيز به نظرتان آبي برسد. شفافيت و زلالي آب نيز در اين مساله بي تاثير نيست.

کستلوريزو يکي از کوچک ترين جزاير يونان است که جذابيت و زيبايي خاص خودش را دارد و حتي فقط براي ديدن اين غار زيبا نيز شده ارزش ديدن دارد.
چطور به غار آبي برويم ؟

غار آبي در سواحل جنوب شرقي اين جزيره قرار گرفته است و فقط توسط قايق قابل دسترسي است. براي رفتن به اين غار بايد به بندرگاه Megisti برويد و از آنجا يکي از قايق ها را کرايه کنيد و با پرداخت نفري 20 يورو و طي کردن مسيري 40 دقيقه اي به اين غار برسيد.

بهترين زمان براي رفتن به اين جزيره صبح زود است ، زماني که خورشيد هنوز به اوج خود نرسيده و تازه طلوع کرده است.