شماره تماس : 02188757911
امروز دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 13:32
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

دور افتاده ترين جزيره جهان کجاست ؟ - 1396/06/15

 رکنا: جزيره دست‌نيافتني نام جزيره‌اي است در اقيانوس اطلس جنوبي در 45کيلومتري جنوب غرب تريستان داکونيا. اين جزيره که يک آتشفشان مرده است بخشي از مجمع الجزاير تريستان داکونيا به شمار مي رود و سطح جزيره 14 کيلومتر مربع بيشتر نيست. آتشفشاني که اين جزيره را ساخته آخرين بار شش ميليون سال پيش فعال بوده‌است.مجمع الجزاير تريستان داکونيا دورافتاده ترين جزيره مسکوني جهان به شمار مي رود که از نزديک ترين همسايه خود که سن هلنا است 2000 کيلومتر فاصله دارد. هرچند اين جزيره از آفريقاي جنوبي قابل دسترس است ولي براي رسيدن به آن بايد سفري شش روزه را پيمود. کشتي هاي کروز مختلفي سفر به اين جزيره را در پکيج هاي خود دارند.
اين جزيره با 272 نفر جمعيت دورترين نقطه مسکوني در جهان است و به قدري کوچک است که فرودگاه ندارد. اولين بار شخصي به نام تريستائو دي چانها اهل پرتغال اين جزيره را کشف کرد نام خود را روي آن گذاشت. بر خلاف کوچک و دور از دسترس بودنش ، جزيره تريستان تاريخ غني و حيات وحشي منحصر به خودش را دارد.

تريستان ، علاوه بر بوميانش، ميزبان کوچکترين پرنده جهان است که قادر به پرواز نيست و در جاي ديگري ديده نشده است. به دليل خزه‌ها و جلبک‌هاي بسيار زياد و صخره‌هاي آتشفشاني که زير آب قرار گرفته و از روي آب ديده نمي‌شوند، نزديک شدن به اين جزيره بسيار مشکل است به طوري که تا به حال کشتي‌ها و قايق‌هاي زيادي در نزديک آن غرق شده‌اند.حتي با وجود جاذبه هاي متعدد و منحصر به فردي که اين جزيره دارد ، صنعت توريسم نقشي در اقتصاد اين جزيره ديدني و دور افتاده ندارد ، مردمان اين جزيره بيشتر درآمد خود را از فروش خرچنگ و لابستر همچنين تمبرهاي پستي و سکه هاي قديمي به کلکسيون دارها کسب مي کنند.