شماره تماس : 02188757911
امروز دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 12:45
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

موزه لوور "ابوظبي" افتتاح مي شود !! - 1396/06/23

گالري لوور ابوظبي، نمونه‌هايي ازهنر پيش از تاريخ تا دوران معاصر را به نمايش خواهد گذاشت؛ از جمله کارهايي از نقاشاني چون پل گوگن، پابلو پيکاسو و ساي تومبلي .به نقل از عصر ايران، مقام‌هاي فرانسوي گفتند که هيچ محدوديتي براي نمايش آثار مجموعه لوور، که شامل نقاشي بدن‌هاي برهنه، نقاشي هاي اسلامي و مسيحي وآثار شاخص مذاهب آسيايي است، در نظر گرفته نشده است.

«ژان فرانسوا شارنيه»، يکي از مسئولان فرانسوي دست اندرکار برپايي موزه مي‌گويد:« ما در موزه تنديس‌هاي برهنه داريم، نقاشي‌هاي معاصر داريم. همچنين تصويرهاي مذهبي از همه مذاهب.»
ترتيب آويختن و عرضه آثار گالري به گونه‌اي است که بر مراحل مهم در تحول بشريت و همچنين بر ارتباط ميان فرهنگ‌هاي گوناگون تاکيد مي‌کند.

«فرانسواز نيسن» وزير فرهنگ فرانسه در در يک کنفرانس خبري براي اعلام زمان گشايش لوور ابوظبي گفت: «ما با نمايش يک اثر چيني و يک تابلو اسلامي، وابستگي و ارتباط فرهنگ ها، و شباهت‌ها را نشان خواهيم داد... هدف آن است که نشان دهيم در طول تاريخ، شباهت‌ها و پل‌ها بيشتر بوده تا ديوارها.»

آثار مهم موزه شامل يک سري وسائل کامل تشييع جنازه مصري از قرن دهم پيش از ميلاد، شمايل مريم مقدس و فرزندش، اثر «جوواني بليني» از قرن پانزدهم، يک تابلو ترکي از سال 1787 با عنوان «يک امير جوان در حال مطالعه» کار عثامه حمدي بيگ است. فرانسواز نيسن وزير کشور فرانسه گفت: «در زماني بعضي نيروها، با تخريب آثار هنري، به فرهنگ حمله مي‌برند و ميراث ما را به گروگان مي‌گيرند، اين اقدامي اساسي است. اين پاسخ تمدن به وحشيگري است.»

مقامات امارات متحده عربي هزينه تاسيس گالري لوور را، که نخستين بار ده سال پيش اعلام شد و ابتدا قرار بود در سال 2012 گشايش يابد، فاش نکرده‌اند. کمپاني دولتي سرمايه گذاري و توسعه جهانگردي قرار بود موزه را در ميانه سال 2016 تحويل مقامات گردشگري و فرهنگ ابوظبي بدهد. ولي تحويل آن به خاطر مشکلات ساختماني به تاخير افتاد.