شماره تماس : 02188757911
امروز سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 32:44
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

قبري عجيب و غريب که پنجره دارد !! - 1396/07/19

قبرستان اورگرين واقع در شهر ورمونت آمريکا، قبر پنجره دار بتوني کوچکي به ابعاد 14 اينچي دارد که پنجره اي شيشه اي رو به آسمان آن، شيشه آن مبهم و غير شفاف است و به دليل وجود قطرات آب چيزي در پشت آن مشاهده نميشود. اما درسال 1893، وضعيت فرق داشت وقتي شخصي از پنجره داخل را نگاه ميکرد، ميتوانست صورت تيموتي کلارک اسميت را ببيند! تيموتي کلارک اسميت، يک دکتر ديپلمات و جهانگرد بود.او مدرک پزشکي خود را در سال 1855 از دانشگاه نيويورک اخذ کرد وبه عنوان يک جراح به ارتش روسيه ملحق شد وتا سال 1857 در آنجا ماند و بعد از سال1878 به کشور روماني رفت و تاسال 1883 هم در آنجا ماند.
ترس عجيب تيموتي درطول تمام عمرش اين بود که ناخواسته و اشتباها زنده دفن شود! اين نوع ترس تاپوفيا نام دارد که معناي آن ترس از زنده بگور شدن است. ترس او روز به روز بيشتر ميشد و کاملا غير قابل درمان بود.اين ترس شايد امروزه خيلي مرسوم نباشد، ولي در آن دوران زياد هم عجيب غريب نبود. چون داستان زنده بگور شدن افراد زيادي شنيده ايم، يا حتي افرادي که در کما بوده اند و اشتباها مرده فرض شده بودند، اما بعد دفن شدن زنده شده بودند و خود را در قبر ديده اند.

حقيقتي عجيب از مرده اي که زنده دفن شد !

يک مثال معروف از فلسفه قبري عجيب در قبرستان اورگرين وجود دارد و اين هست که ، فيلسوفي اسکاتلندي که در سال 1266 تا 1308 گزارش شده، نام اين شخص جان دانس بوده که بعد از کما، که مرده دفن شده و بعد از دفن شدن بطور واقعي مرده بود و دليل آنهم اين بود که مدتها و سالها بعد، بعد از اينکه قبر او بيرون آورده شد، کالبد و جسدش جايي خارج از تابوتش پيدا شد. دستان او در اثر تلاش براي زنده ماندن و بيرون آمدن از قبر،خراشيده و خوني شده بود. در برخي افراد اين ترس ها اشکال بسيار بدتري بخود گرفت و سبب اختراع چيزي بنام «قبر امن» شد. قبري که اهرمي داشت که به فردي که اشتباهي دفن شده بود اين اجازه را ميداد که کمکش کند تا بتواند با دنياي بيرون تعامل داشته باشد و درصورتي که نمرده باشد، بعد از گذاشته شدن درتابوت، توانايي باز کردن در تابوت وبيرون آمدن را داشته باشد.
درخواستي معقول و عجيب !

افراد بسياري وقتي ميفهميدند مرگشان نزديک است، از نزديکان خود ميخواستند که بعد ار دفنشان و بعد از گذاشته شدن در تابوت، با فواصل ،آنها را چندين بار چک کنند. گزارشات زيادي هم از افرادي که در اين تابوت هاي امن دفن ميشدند ، وجود دارد. اما برطبق همين گزارشات، اين تابوت هم نتوانسته کسي را نجات دهد. به اين ترتيب، وبا اين تفاسير، ميتوان دليل ترس تيموتي کلارک را فهميد ودرک کرد.او دستور داده بود تا بعد مرگ او، پنجره اي روي قبرش و رو به بيرون تعبيه شود.تا اگر بعد دفن زنده شد، بتواند از طريق همين پنجره زنده بودنش را به ديگران اطلاع دهد.