شماره تماس : 02188757911
امروز سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 32:13
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

جنگلي شناور در سيدني !! - 1396/07/26

بر روي آبهاي آرام ،در خليج هوم بوش شهر سيدني واقع در استراليا، يک کشتي متروکه و قديمي وکهنه آرام گرفته که تبديل به جنگلي شناور شده است. با گذر ساليان دراز، بوته ها و درختاني بر روي اين قايق متروکه رشد و نمو کرده و يک جنگل زيبا و منحصر بفرد پديد آمده که توجه بسياري از عکاسان و گردشگران را بخود جلب کرده است.منطقه اي که اين قايق و جنگل شناور سيدني زيبا روي آن قرار دارد، منطقه اي متمول و ثروتمند در اطراف خليج هوم بوش، واقع در ساحل جنوبي رودخانه پاراماتا و شهر سيدني، واقع شده است، در روزگاري نه چندان دور، محلي بود که انواع واقسام مواد زائد و
زباله هاي صنعتي در اين محل تخليه ميشده است.علاوه بر اين مواد زائد، کشتي ها و قايق هاي خارج از رده را هم در اين خليج، رها ميکردند. شرکتهاي خصوصي ماهيانه مبلغي را به سازمان و خدمات کشتيراني مي پرداختند و کشتي هاي فرسوده و خارج از رده را به اين خليج ،انتقال مي دادند. تا زماني که کشتي اوراق شود و يا قطعات آن مجددا قابل استفاده گردد، مانند قسمت هاي فولادي، که بازيافت شده و دوباره استفاده گردند.

اوراق کردن کشتي هاي فرسوده، فعاليت خود را در سال 1966 شروع کرد. ولي بطور ناگهاني و پيش از اينکه همه کشتي ها ي موجود در اسکله، متلاشي و اوراق شوند، اين فعاليت خاتمه پيدا کرد. دست کم بدنه چهار کشتي و چندين قايق تفريحي هنوز در بندر هوم بوش مشاهده ميشود.طبق قانون تصويب شده در سال 1976 اين کشتي هاي قديمي و تاريخي ،همچنان حفاظت ونگهداري ميشوند.بر طبق اين قانون، تمام کشتي هاي قديمي و فرسوده که 75 سال از قدمت ساختشان گذشته باشند، بعنوان بخشي از تاريخ اين منطقه بايد حفظ و نگهداري شوند. باقيمانده يکي از کشتي هاي فرسوده، که اس اس آيرفيلد نام دارد، در هوم بوش منظره اي بسيار زيبا ،ديدني و منحصر بفرد بوجود آورده است.

کشتي نام برده، پس از ساخته شدن در سال 1911 اس اس کوريمال اسم گذاري شد و سپس در شرکت گرنچ ماوث داک يارد،واقع دربريتانيا  به کار انداخته شد.بدنه کشتي استيل و موتور آن تک پروانه، و مخصوص خمل زغال در نظر گرفته شد که وزن آن 1140 تن و 70 متر درازا داشته است.در طي استفاده و بعدها، اس اس کوريمال .فدر حين جنگ جهاني
دوم، براي جابجايي تجهيزات ، براي نظاميان آمريکايي که در منطقه هاي صلح طلب استقرار داشتند،تغيير کاربردي داده شد.و سر انجام در سال 1950 اين کشتي بفروش گذاشته شد، در سال  بعد 1951 شرکتي اين کشتي را خريداري کرد. درطي اين نقل و انتقال اس اس کوريمال به اس اس آيرفيلد تغيير نام پيدا کرد. در نهايت، اين کشتي در سال 1972 بلااستفاده مي شود و از رده خارج،سپس براي اوراق شدن به خليج هوم بوش انتقال پيدا ميکند. اين کشتي متروکه ، در آب هاي کم عمق خليج هوم بوش قرار گرفت و رفته رفته جنگلي کوچک ، سرسبز و زيبا، بر روي عرشه ي کشتي شکل گرفت و رشد کرد. اين جنگل شناور در  اين خليج ، به يکي اززيبايي هاي شگفت انگيز و جذاب اين منطقه تبديل شده است.