شماره تماس : 02188757911
امروز دوشنبه 28 خرداد 1397 ساعت 17:33
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

جنگلي شناور در سيدني !! - 1396/07/26

بر روي آبهاي آرام ،در خليج هوم بوش شهر سيدني واقع در استراليا، يک کشتي متروکه و قديمي وکهنه آرام گرفته که تبديل به جنگلي شناور شده است. با گذر ساليان دراز، بوته ها و درختاني بر روي اين قايق متروکه رشد و نمو کرده و يک جنگل زيبا و منحصر بفرد پديد آمده که توجه بسياري از عکاسان و گردشگران را بخود جلب کرده است.



منطقه اي که اين قايق و جنگل شناور سيدني زيبا روي آن قرار دارد، منطقه اي متمول و ثروتمند در اطراف خليج هوم بوش، واقع در ساحل جنوبي رودخانه پاراماتا و شهر سيدني، واقع شده است، در روزگاري نه چندان دور، محلي بود که انواع واقسام مواد زائد و
زباله هاي صنعتي در اين محل تخليه ميشده است.علاوه بر اين مواد زائد، کشتي ها و قايق هاي خارج از رده را هم در اين خليج، رها ميکردند. شرکتهاي خصوصي ماهيانه مبلغي را به سازمان و خدمات کشتيراني مي پرداختند و کشتي هاي فرسوده و خارج از رده را به اين خليج ،انتقال مي دادند. تا زماني که کشتي اوراق شود و يا قطعات آن مجددا قابل استفاده گردد، مانند قسمت هاي فولادي، که بازيافت شده و دوباره استفاده گردند.

اوراق کردن کشتي هاي فرسوده، فعاليت خود را در سال 1966 شروع کرد. ولي بطور ناگهاني و پيش از اينکه همه کشتي ها ي موجود در اسکله، متلاشي و اوراق شوند، اين فعاليت خاتمه پيدا کرد. دست کم بدنه چهار کشتي و چندين قايق تفريحي هنوز در بندر هوم بوش مشاهده ميشود.طبق قانون تصويب شده در سال 1976 اين کشتي هاي قديمي و تاريخي ،همچنان حفاظت ونگهداري ميشوند.بر طبق اين قانون، تمام کشتي هاي قديمي و فرسوده که 75 سال از قدمت ساختشان گذشته باشند، بعنوان بخشي از تاريخ اين منطقه بايد حفظ و نگهداري شوند. باقيمانده يکي از کشتي هاي فرسوده، که اس اس آيرفيلد نام دارد، در هوم بوش منظره اي بسيار زيبا ،ديدني و منحصر بفرد بوجود آورده است.

کشتي نام برده، پس از ساخته شدن در سال 1911 اس اس کوريمال اسم گذاري شد و سپس در شرکت گرنچ ماوث داک يارد،واقع دربريتانيا  به کار انداخته شد.بدنه کشتي استيل و موتور آن تک پروانه، و مخصوص خمل زغال در نظر گرفته شد که وزن آن 1140 تن و 70 متر درازا داشته است.در طي استفاده و بعدها، اس اس کوريمال .فدر حين جنگ جهاني
دوم، براي جابجايي تجهيزات ، براي نظاميان آمريکايي که در منطقه هاي صلح طلب استقرار داشتند،تغيير کاربردي داده شد.



و سر انجام در سال 1950 اين کشتي بفروش گذاشته شد، در سال  بعد 1951 شرکتي اين کشتي را خريداري کرد. درطي اين نقل و انتقال اس اس کوريمال به اس اس آيرفيلد تغيير نام پيدا کرد. در نهايت، اين کشتي در سال 1972 بلااستفاده مي شود و از رده خارج،سپس براي اوراق شدن به خليج هوم بوش انتقال پيدا ميکند. اين کشتي متروکه ، در آب هاي کم عمق خليج هوم بوش قرار گرفت و رفته رفته جنگلي کوچک ، سرسبز و زيبا، بر روي عرشه ي کشتي شکل گرفت و رشد کرد. اين جنگل شناور در  اين خليج ، به يکي اززيبايي هاي شگفت انگيز و جذاب اين منطقه تبديل شده است.