شماره تماس : 02188757911
امروز سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 41:91
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

موزه کتاب مقدس در واشنگتن افتتاح شد - 1396/08/27

جدايي کليسا و دولت يکي از مفاهيم اساسي دموکراسي آمريکايي است، اما جمعه‌ي پيش رو موزه‌ي کتاب مقدس، با فاصله‌ي تنها چند ساختمان از کاخ کنگره‌ي آمريکا افتتاح شد اين موزه در 8 طبقه ساخته شده است.اين پروژه‌ي 500 ميليون دلاري جديدترين مورد فهرست موزه‌هاي واشنگتن دي‌سي است. موزه‌ي کتاب مقدس، 2800 اثر را در ساختماني به مساحت حدود 40000 متر مربع به نمايش گذاشت.

به گزارش يواس‌اي تودي، ورودي موزه از دو نسخه‌ي برنجي 12 متري سفر پيدايش تشکيل شده و در ادامه به راهرويي مي‌رسد که سقفي ديجيتالي به ارتفاع 42 متر دارد و تصاوير متحرکي از مناظر و شيشه‌هاي رنگي نمايش مي‌دهد.وروديه‌ي اين موزه که با سرمايه‌ي شخصي ساخته شده، رايگان است، اما از کمک‌هاي مالي استقبال خواهد شد. موزه‌ي کتاب مقدس بزرگ‌ترين نمونه از نوع خود است که منحصراً به کتاب مقدس يهودي-مسيحي اختصاص دارد.

يک بخش از موزه به کتاب مقدس در آمريکا و تأثيرات آن بر رؤساي جمهور و پدران بنيان‌گذار اختصاص دارد، مانند بنجامين فرانکلين که اغلب از ياران بنيان‌گذار ديگر خود مي‌خواست به خرد اين کتاب ايمان داشته باشند.نمايشگاه‌هاي ديگر موزه، تأثير کتاب مقدس بر تاريخ جهان، فرهنگ، علم، هنر و ادبيات را نشان مي‌دهند.

اين موزه داراي يکي از بزرگ‌ترين مجموعه‌هاي کتاب مقدس و محصولات مربوط به آن در جهان است.