شماره تماس : 02188757911
امروز يکشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 22:07
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

فرودگاه شهر لندن به صف عدم استفاده از پلاستيک پيوست - 1396/11/21

فرودگاه شهر لندن، در اقدامي دوستدار محيط زيست، استفاده از ني‌هاي پلاستيکي در کافه‌ها و رستوران‌هاي خود، ممنوع کرده است.
ني‌هاي پلاستيکي ديگر در فروشگاه‌هاي غذا و نوشيدني فرودگاه شهر لندن، مشاهده نمي‌شود و تمام آن‌ها با ني‌هاي کاغذي قابل تجزيه زيستي که براساس درخواست‌ها ارائه مي‌شوند، جايگزين شده‌اند.

تصميم به حذف ني‌هاي پلاستيکي در فرودگاه، در اثر آگاهي اجتماعي بر آثار زباله‌هاي پلاستيکي يکبار مصرف گرفته شد. اين تصميم همچنين
در پي فعاليت‌هاي کمپين «آخرين ني» با هدف اتمام استفاده نامحدود شهروندان لندني‌ از ني‌هاي نوشيدني، در فرودگاه شهر لندن اتخاذ شد.

تا اتخاذ اين تصميم، هر سال، حدود 100 هزار ني پلاستيکي در فرودگاه شهر لندن توسط 4/5 ميليون نفر مسافر، استفاده و دور انداخته مي‌شد.

فرودگاه شهر لندن، اولين فرودگاه اصلي کشور انگلستان است که با برقراري اين ممنوعيت استفاده، به صف حمايت از محيط زيست و عدم استفاده از مصنوعات پلاستيکي، پيوسته است.

لوئيس چنري، مدير اجرايي بخش محيط زيست فرودگاه شهر لندن، مي‌گويد:

ما از حذف ني‌هاي پلاستيکي در فرودگاه شهر لندن، بسيار خشنود هستيم و اين طرح ما را براي پيوستن به برنامه مديريت زباله کمک خواهد کرد. علاقه اجتماعي در مورد حذف زباله‌هاي پلاستيکي، باعث شد که تمرکز زيادي روي اين مساله انجام شود و ما به دنبال اين هستيم که مشارکت خودمان در کاهش استفاده از پلاستيک را افزايش دهيم و در همين حين، راهنمايي‌هاي جديدي براي رستوران‌ها و فروشگاه‌هاي خودمان، فراهم کرده‌ايم ، ما همچنين متعهد هستيم که نرخ بازيافت خودمان را تا انتهاي امسال به 70 درصد افزايش دهيم.

گروه SSP، که مسئول چندين رستوران ، بار و کافه از جمله سيتي بار، پايلوتس بار اند کيچن (Pilots Bar & Kitchen)، اسپرسمنته الي (Espressamente Illy) و پاناپوليس در فرودگاه است، هم‌اکنون، تنها از ني‌هاي کاغذي جايگزين استفاده مي‌کند.

کافه و بار بريک لين بروز (Brick Lane Brews) که توسط ترومن بروري تاسيس شده است، به همراه کافه نرو و پرت آ منجر (Pret A Manger) نيز ني‌هاي پلاستيکي را از مغازه‌هاي خودشان حذف کرده‌اند.

به همين ترتيب، تمام کافه‌ها و رستوران‌هاي جديد نيز مجبور خواهند شد که از ني‌هاي غيرپلاستيکي استفاده کنند.

فرودگاه همچنين در تمام غرفه‌هاي غذا و نوشيدني خود، امکان دوباره پر کردن آب آشاميدني را براي مشتريان خود فراهم کرده است (به غير از پرت آ منجر) تا به کاهش زباله‌هاي پلاستيکي يک بار مصرف کمک کند.

پارچ‌هاي آب آشاميدني سلف سرويس، نيز در دسترس مسافران خواهد بود. آن‌ها همچنين مي‌توانند از کارکنان پشت صندوق، بدون نياز به هزينه براي خريد آب، درخواست ليوان آب کنند.