شماره تماس : 02188757911
امروز يکشنبه 4 فروردين 1398 ساعت 21:34
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

برگزاري نمايشگاه «موزه لوور» در تهران - 1396/11/30

محمدرضا کارگر مديرکل موزه‌ها و اموال منقول ميراث فرهنگي، از برگزاري نمايشگاهي از آثار دوران قاجار در موزه لوور خبر داد و گفت: قرار است در فروردين‌ماه نمايشگاهي از آثار دوران قاجار در موزه لوور برگزار شود که تمامي هزينه‌هاي مالي آن نيز برعهده موزه لوور خواهد بود.
به گزارش اقتصاد آنلاين به نقل از فارس ، کارگر اظهار داشت: حدود 20 الي 30 عدد شيء از دوران قاجار در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته خواهد شد.
وي همچنين از برگزاري نمايشگاه «موزه لوور» در تهران خبرداد و گفت: همچنين براي اولين‌بار نمايشگاهي از آثار موزه لوور، 14 اسفند در تهران برگزار خواهد شد ، کارگر افزود: حدود 50 اثر از آثار نفيس موزه لوور در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته خواهد شد.
رئيس موزه ايران گفت: «بيش از 50 اثر از آثار موزه‌ لوور فرانسه با عنوان «موزه لوور در تهران» از 14 اسفند 1396 تا 18 خرداد 1397 به نمايش درمي‌آيند..»
وي با بيان اينکه تلاش زيادي براي معرفي فرهنگ و هنر خود به کشورهاي ديگر داشته‌ايم، ادامه داد: به همين منظور براي آشنايي مردم کشور با فرهنگ ديگر کشورها، طي مذاکراتي با موزه لوور زمينه را برا‌ي‌ آشنايي مردم با ديگر تمدن‌ها فراهم کرده‌ايم.
مديرکل موزه‌ها و اموال منقول ميراث فرهنگي گفت: قرار است از هر تمدني که در موزه لوور وجود دارد مانند روم، يونان، تمدن‌هاي آمريکاي لاتين، ماناها، بين‌النهرين و چين آثاري براي نمايش در ايران آورده شود.