شماره تماس : 02188757911
امروز سه شنبه 6 فروردين 1398 ساعت 16:57
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

حقايق جالبي از شهر پراگ که نميدانستيد - 1396/12/24

يکي از زيباترين مکان ها براي گردشگري تو قاره سبز، شهر پراگ  هست که اين منطقه پايتخت جمهوري چک هم محسوب ميشه. اين شهر رويايي ميتونه مقصد مناسبي، براي يه ماه عسل عاشقانه باشه که امکانات تفريحي و يا گردشگري اون براي هر بازديد کننده اي بي شک هيجان انگيز خواهد بود. سرزمين قديمي شهر پراگ کنار رودخانه اي خروشان قرار گرفته که بسيار طولاني هست و در کنار بناهاي تاريخي که داره ميتونه ميزبان خيلي خوبي براي گردشگران از هر کشوري باشه. البته شهر پراگ،حقايق جالبي هم داره که دونستن اونها، مي تونه حسابي جذاب باشه.

حقايق جالب پراگ

1) بنا بر تحقيقات تاريخي انجام شده جالبه بدونين که اين شهر تاريخي در نزديکي رودخانه اي بوده که اين رودخانه به قرن 5 بر ميگرده.
2) براي نام "پراگ" نظريه هاي متفاوتي مطرح شده که در زبان و لهجه ي مردم چک "پراها" (Praha) بوده که در يکي از ديدگاه ها گفته شده که معني اين نام در زبان محلي اشاره به «کناره و ساحل» رودخانه اشاره کرده و در ديدگاهي ديگر هم گفته شده  که اين واژه نام تپه اي هست که در اون قلعه ي پراگ قرار گرفته.
3) ارتفاع اين شهر از سطح دريا ، تقريبا به 300 متر ميرسه.
4) اين شهر ، تابستان هاي تقريبا گرم و زمستان هاي سردي داره که ميانگين دما تو روزهاي سرد، صفر درجه و روزهاي گرم هم 19 درجه ميباشد.


5) در سفر به پراگ ، لازمه بدونيد که زبان اصلي مردم، زبان چکي هست اما زبان هاي انگليسي ، آلماني و روسي در بين مردم پراگ رايج تر هست
6) جمعيت اين شهر در جمهوري چک به 1/2 ميليون نفر رسيده.
7) حدودا در تاريخ 1993 کشور چک اسلواکي به دو قسمت جداگانه "جمهوري چک" و "اسلواکي" تقسيم شده که بعد از اين تصميم شهر پراگ هم پايتخت جمهوري چک شده.
8) در مورد دين مردم هم بايد بگيم که اغلب مسيحيت هست اما تعدادي از يهوديان هم تو اين شهر زندگي ميکنند.