شماره تماس : 02188757911
امروز سه شنبه 6 فروردين 1398 ساعت 17:56
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

برگزاري جشنواره گردشگري موسيقي 2018 در کلن - 1396/12/25


جشنواره‌ي گردشگري موسيقي در تاريخ 29 اوت 2018 در کلن برگزار خواهد شد.

رويداد تخصصي بين‌المللي جشنواره گردشگري موسيقي، کلن، که قبلا در ليورپول و فرانکلين، تنسي برگزار مي‌شد، با محوريت موسيقي محلي و تاثير آن بر گردشگري در اوت 2018 برگزار خواهد شد. طبق برنامه‌ريزي انجام شده، مقرر شده است که اين رويداد همزمان با پانزدهمين جشنواره‌ي موسيقي C/O برگزار شود. هر دوي اين دو رويدادها و جشنواره‌ي پاپ جانبي C/O، کلن را به مدت يک هفته در اواخر تابستان سال جاري به مرکز توجه بخش موسيقي تبديل مي کند.

طبق گفته‌ي «ديپلماسي صدا» که مسئول سازمان‌دهنده‌ي جشنواره گردشگري موسيقي است، اين رويداد بزرگ‌ترين جشني است که بخش‌هاي موسيقي و گردشگري را در سطحي جهاني کنار يکديگر جمع مي‌کند. اين رويداد به بررسي اين موضوع مي‌پردازد که فرهنگ موسيقي تا چه اندازه مي‌تواند خدمات گردشگري يک مقصد را تحت تاثير قرار دهد، از آن حمايت کند يا آن را مورد تقويت قرار دهد. آن‌ها نه تنها جشنواره‌ها را در نظر مي‌گيرند، بلکه ميراث فرهنگي موسيقي مقصد، گرايش  موسيقي محل و مشارکت‌هاي انجام گرفته در بخش‌هاي مختلف را نيز دربر مي‌گيرند.

جوزف سمرر، مدير عامل کميته‌ي گردشگري کلن، مي‌گويد:

مفتخريم که در نتيجه‌ي تلاش‌هاي پيوسته‌ي خود، توانستيم جشنواره‌ي گردشگري موسيقي را به کلن برگردانيم. کلن، بعد از ليورپول و تنسي که مکان‌هاي قبلي برگزاري اين جشنواره بودند، توانسته است به عنوان شهري موسيقي دوست و همچنين، به عنوان مقصدي خوب براي گردشگري، سازمان‌دهندگان جشنواره را تحت تاثير قرار دهد.

در جشنواره‌ي گردشگري موسيقي، هيئت گردشگري کلن و «Tourismus NRW» در چارچوب طرح #irbanana، با هدف جذب بازديدکنندگان جديد با هم همکاري مي‌کنند و در اين مسير،  به اجراي موسيقي پرطرفدار کلن در حضور مردم و برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي عمومي نوردراين وستفالن مي‌پردازد. «Düsseldorf Tourismus» و «Ruhr Tourismus»، در کنار هم و با همکاري يکديگر، توجهات زيادي را به سنت‌هاي موسيقي زنده‌ي محلي جلب کرده‌اند و فرصت‌هاي بالقوه‌ي جديدي براي بخش گردشگري فراهم کرده‌اند.

دکتر هايک دل-کونيگ، مديرعامل شرکت «Tourismus NRW e.V» مي‌گويد:

جشنواره‌ي گردشگري موسيقي، يک فرصت منحصر به فرد براي ما است تا پتانسيل گردشگري موسيقي نوردراين وستفالن را در عرصه‌اي بزرگ‌تر به نمايش بگذاريم. کلن، محيطي پربار براي اين رويداد است، اينجا هم از نظر فيزيکي و هم از نظر فرهنگي نزديکي زيادي با منطقه‌ي «رور» (Ruhr) دارد که مرکز جشنواره است و محل باشگاه مشهور کلن و افسانه‌هاي موسيقي دوسلدورف، مانند «Kraftwerk»، است.

رالف کريستف، رئيس جشنواره‌ي C/O پاپ مي‌گويد:

تصميم براي برگزاري اولين کنفرانس بين‌المللي گردشگري موسيقي در کلن به موازات برگزاري سالگرد جشنواره‌ي موسيقي پاپ، شاهدي دال بر نقش قابل توجي موسيقي در معرفي تصوير عمومي شهر است.

موسسات ديگري که براي برگزاري اين رويداد به کلن کمک کرده‌اند، اتاق صنايع و بازرگاني کلن، اداره‌ي فرهنگ پاپ شهر کلن، واحد رسانه و بخش اينترنت شهر کلن و CREATIVE.NRW، شبکه‌ي کارشناسان خلاق در نوردراين وستفالن است.