شماره تماس : 02188757911
امروز يکشنبه 15 تير 1399 ساعت 81:14
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

نمايشگاه آشپزي تايوان با هدف معرفي فرهنگ متنوع غذايي تايوان - 1397/04/09
غذا بخش مهمي از فرهنگ تايوان را تشکيل مي‌دهد؛ اين کشور بخشي از شهرت خود را مديون تنوع و کيفيت غذاهاي آن است.
بيست و هفتمين نمايشگاه سالانه‌ي آشپزي تايوان، با هدف ارج نهادن به روش آشپزي و غذاهاي مهم تايوان، از 10 الي 13 اوت در سال شماره‌ي 1 نمايشگاه تجارت جهاني تايپه برگزار مي‌شود.
تايواني‌ها به خاطر تعلق خاطري که به غذاهاي سنتي و با کيفيت خود دارند، در جهان معروف هستند. کافه‌ها و رستوران هاي بزرگ در اين کشور، طعم‌هاي مختلف غذاهايي از بخش‌هاي مختلف کشور را به رخ خارجي‌ها مي‌کشند؛ غذاهاي تايواني به خاطر متمايز بودن‌شان معروف هستند. غذاهاي مخصوص تايواني‌ها عبارت هستند از نودل برنج و کوفته، چاي لي-چا (lei-cha) و کيک آناناس و خيلي از غذاهاي ديگر.

انتظار مي‌رود که نمايشگاه آشپزي تايوان امسال بتواند بازاريابي بين المللي براي اين صنعت را در تايوان تقويت و 180000بازديدکننده داخلي و خارجي را جذب کند. اين رويداد، علاوه بر برپايي غرفه‌هاي غذايي مختلف، همچنين شامل مسابقات آشپزي و برگزاري کلاس‌هاي آموزشي است تا غذا را به فرهنگ تايواني وارد کنند. تايوان، در ماه اوت ميزبان چندين رويداد مهم آشپزي و برنامه‌هاي متنوعي خواهد بود که با محوريت غذا برگزار خواهند شد.
با انتشار اولين کتاب راهنماي ميشلين ويژه‌ي تايپه (MICHELIN Guide Taipei) در مارس2018، اين نمايشگاه باز هم به اعتبار روش آشپزي معتبر تايوان خواهد افزود. 110 سازمان، شامل 33 نوع غذا انتخاب و20رستوران موفق به کسب يک يا چند ستاره از ميشلين شدند.

مايکل اليس، مدير بخش بين المللي راهنماي ميشلين، ضمن تحسين غذاهاي تايواني مي‌گويد:
تاپپه، شهري با تاريخي باورنکردي و غني از غذا است و تنوع خوراکي‌هايي که در آن يافت مي‌شود، شگفت‌انگيز است. تايپه، زادگاه غذاخوري‌هاي پويا و واقعا نوآورانه است که مشتري‌هاي محلي را سر ذوق مي‌آورد تا طعم‌هاي جديد و تجربه‌هاي مختلف را کشف کند.